Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
oddzielenie wyścigu kat. solo i open
Autor Wiadomość
Krzysiek 

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 10:56 pm   oddzielenie wyścigu kat. solo i open

Witam
wydaje mi się, że w regulaminie powinno się zabronić jazdy kolarzom jadącym w kategorii open na kole kolarzom jadącym w kategorii solo, co Wy o tym myślicie ? Nie mieszajmy tych dwóch kategorii...
Pozdrawiam

Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   36%   7/19
kudłaty 

Wysłany: Pon Lis 29, 2010 11:43 am   

A czy to w czymś przeszkadza? Ja nie mam nic przeciwko, a przynajmniej można z kimś porozmawiać To może zróbmy też osobną odprawę, punkty kontrolne i bufet... :mrgreen: :mrgreen:

Poziom: 6 HP   0%   0/104
   MP   100%   49/49
   EXP   28%   4/14
Robert 
Administrator

Wysłany: Pon Lis 29, 2010 11:54 am   REGULAMIN

Witam serdecznie

Do tej pory oczywiste było, że nie wolno jechać za zawodnikiem SOLO (po to jest zółty nr na plecach, a open to biały) przez zwykłą przyzwoitość i niestwarzanie dwuznacznych sytuacji dla SOLISTY. Trudno jednak coś takiego w 100% kontrolować na dystansie 1000km, więc wpis w regulaminie owszem pojawi się, ale każdy zawodnik Open powinien dla pewności ominąć SOLISTĘ szerokim łukiem

1. Po konsultacjach z radą starszych wprowadzamy limit wieku 23 lata. Nie obejmie to nikogo kto już do tej pory startował, a jedynie nowych zawodników

2. Termin startu to 23.07 (ukłon wobec chęci startu klubowiczów 1008 w P-B-P. aby mieli możliwość startu w obydwu imprezach. P-B-P odbywa się co 4 lata ) To jednorazowe przesunięcie terminu. W kolejnych latach będzie to nadal 2 połowa sierpnia.

3. W przypadku prowadzenia monitoringu zawodników wprowadzimy 24 godzinny Call Center. Zawodnik będzie mógł zadzwonić i spytać się jak jechać, ale będzie to kosztowało każdorazowo.....5 minut. Oczywiście mapę z trasą dostanie też. :-)

4. Oficjalne zakonczenie imprezy odbędzie się 1-2 godz po końcowym limicie czasu, czyli ok 10-11godz.
Da to możliwośc wcześniejszego wyjazdu spieszącym się do domu ;-) a jednocześnie czas na górską wyprawę dla chętnych pozostających na wieczorną część nieoficjalną.
Na II części (ok godz 19-20) będziemy losować nagrody.
Będzie też ognisko i coś do kiełbaski... ;-) Udział w II części trzeba będzie zgłosić przy wnoszeniu opłaty startowej ;-)

5 W ramach imprez kwalifikacyjnych pojawiły się już 2 terminy

Brevet 400 km 14 maja
Brevet 600 km 28 maja

Pozostałe zostaną podane po ustaleniu terminów (Włocławek, Świnoujście, Radlin ...)
W dalszym ciągu jest to minimum : wyścig 24 godzinny lub 400km i dłuższy.
Przy organizacji w/w imprez kwalifikacyjnych weźmie udział min 1 zawodnik z klubu 1008km ;-)

Pozdrawiam

Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   35%   14/39
Krzysiek 

Wysłany: Pon Lis 29, 2010 12:53 pm   Re: REGULAMIN

Robert napisał/a:
Witam serdecznie

Do tej pory oczywiste było, że nie wolno jechać za zawodnikiem SOLO (po to jest zółty nr na plecach, a open to biały) przez zwykłą przyzwoitość i niestwarzanie dwuznacznych sytuacji dla SOLISTY. Trudno jednak coś takiego w 100% kontrolować na dystansie 1000km, więc wpis w regulaminie owszem pojawi się, ale każdy zawodnik Open powinien dla pewności ominąć SOLISTĘ szerokim łukiem

hmmm, pierwszy raz słyszę o tym, stąd mój pomysł na zmianę...
Muszę Ciebie Robert zmartwić, bo taka sytuacja w dwóch ostatnich wyścigach miała miejsce nagminnie, ale wynikało to z niewiedzy zawodników jadących w kategorii open, a nie ze złej woli...
I jeszcze pytanie, czy limit czasu zostaje 72godziny ? a może zmniejszyć go do 60godzin żeby wszyscy przyjechali wieczorem o 20 a nie rano o 8 ?

Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   36%   7/19
Robert 
Administrator

Wysłany: Pon Lis 29, 2010 2:36 pm   :-)

Z tą jazdą za zawodnikiem SOLO, nie było jednoznacznego zakazu, ale sugestia aby nie stwarzać dwuznaczych sytuacji, w których zawodnik SOLO miałby poddany pod wątpliwość swój samotny przejazd :-)

Limit czasu był kiedyś wyliczany na podstawie limitów w podobnych tego typu imprezach na świecie, oraz w maratonie w Świnoujściu na 765km. , uwzględnia też średnią % zawodników którzy wycofują się z różnych przyczyn z wyścigu :-)
Zresztą jak trafi się upał, deszcz, wiatr w twarz, jakaś drobna awaria, to zmieszczenie się w limicie 72 godzin stanowi nie lada wyczyn.

Jeśli będziemy w tym roku imprezą BREVET 1000km to limit będzie dla Brevetu 74godz, a jeśli ktoś będzie jechał naszą imprezę tylko jako BB to 72 godziny.

Być może coroczne kwalifikacje do BB powinny obejmować każdego ?
2-3 starty w roku startowym na 200-300-600km. To rzeczywiście poprawi międzyczasy. Ale w założeniu naszej imprezy nie o to chodzi :-) i jest kosztowne :-(
Z tego co wiem klubowicze 1008km i tak z rozsądku robią dłuższe dystanse przed startem :-) a dystans kwalifikacji 400km dla nowicjuszy jest absolutnym minimum

:-)

Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   35%   14/39
KELOS 

Wysłany: Pon Lis 29, 2010 2:54 pm   Re: :-)

Robert napisał/a:
Jeśli będziemy w tym roku imprezą BREVET 1000km to limit będzie dla Brevetu 74godz, a jeśli ktoś będzie jechał naszą imprezę tylko jako BB to 72 godziny.

Od początku ten maraton mial taki limit czasu. Mistrz przejechał w 36 godz., a tym roku byli tacy koledzy, którzy przyjechali na "chwilę" przed zamknięciem maratonu.

Robert napisał/a:
Być może coroczne kwalifikacje do BB powinny obejmować każdego ?... i jest kosztowne. Z tego co wiem klubowicze 1008km i tak z rozsądku robią dłuższe dystanse przed startem :-) a dystans kwalifikacji 400km dla nowicjuszy jest absolutnym minimum

Przygotowania do edycji 2011 rozpoczęte. W przyszłym roku przed startem przejadę dwa lub trzy dystanse powyżej 400 km w ramach przygotwań.

Proponuję założenie nowego tematu: B-B 2011 na forum
Pozdrawiam.

Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   15%   3/20
Mati213 

Wysłany: Nie Gru 12, 2010 7:47 pm   Re: REGULAMIN

Robert napisał/a:
1. Po konsultacjach z radą starszych wprowadzamy limit wieku 23 lata. Nie obejmie to nikogo kto już do tej pory startował, a jedynie nowych zawodników

NIEEE!!

Cały ten rok przygotowywałem się do startu w BBT 2011, postawiłem sobie za cel przejechać ten maraton w przyszłym roku i nie wytrzymam jeszcze 5 lat więcej. Taki punkt regulaminu byłby bardzo krzywdzący dla mnie, ponieważ ktoś, kto ukończył 18 lat przed maratonem, mógł sobie swobodnie startować w tym roku i w następnych latach, a ja - urodzony w październiku - mam czekać aż do 2016 roku? :evil:
Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu młodych ludzi decyduje się na start nie mając pojęcia, na co się piszą, ale ja mam już pewne doświadczenie w pokonywaniu długich dystansów. W tym roku zrobiłem m. in. 400km w 18 godzin (15h samej jazdy, część trasy po górach), a w ubiegłym 320 w 21 godzin na ciężkim, stalowym góralu i bez większych przygotowań (właśnie wtedy zrodził się pomysł startu w BBT). Myślę, że przy odpowiednim treningu fizycznym i psychicznym 1008km nie stanowiłoby dla mnie wyzwania nie do pokonania. Na stronie BBT można znaleźć relację Macieja Kozłowskiego, który chwali się, że przejechał maraton w wieku 20 lat. Jeśli 20-latek dał radę, to czemu nie 19-latek? Można by wprowadzić np. konieczność posiadania odpowiednich zaświadczeń lekarskich, albo jakieś dodatkowe kwalifikacje, ale podnoszenie limitu wieku to już gruba przesada.
Moim marzeniem jest przejechać najdłuższy maraton w Polsce, nie róbcie mi tego :sad:

Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
KELOS 

Wysłany: Nie Gru 12, 2010 9:10 pm   

Rada Starszych podjęła słuszną (moim zdaniem) decyzję.

Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   15%   3/20
maciek1603 

Wysłany: Pią Gru 17, 2010 5:36 pm   

Mati, nie martw się. Zmiana w regulaminie została wprowadzona dla zdrowia, gdyż sam przyznam był to szalony pomysł. W tym roku jeden 19-latek, podajże też Mateusz który przejechał 460km w Radlinie w 24h wystartował... i poddał się po 300km w Bydgoszczy, ze względu na żołądek. Zapewne masz w tym roku maturę więc nie wiem jak z treningami. BB-Tour to nie żarty, to wyzwanie! Ciężko zdać sobie sprawę, co czeka na trasie. Możesz jechać 24h i po tym kładziesz się spać, na BB-Tour jedziesz dzień-noc-dzień-noc-dzień-noc... musisz być silnie przygotowany nie tylko fizycznie, ale psychicznie, gdyż to połowa sukcesu.

Co zrobić... znajdź inny cel, może wygrać Mazovia 24h w kategorii lub jakiś inny długi maraton? na pewno coś znajdziesz ;) a jak nie, tak bardzo chcesz podjąć się wyzwania, jedz w lipcu na rampę promu i poznaj ból BB-Tour ;)

Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   88%   8/9
Sponsor forum

Dolaczyl: 30 Sie 2006
Skad: Internet

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi